Interesantna priča vezana je uz ovaj rebus. Jutrošnji radni dan mi je počeo turbulentno, pa mi je pritisak skolio iznad normale. U svrhu smirivanja, bacih pogled na Nedjeljkov blog, a tamo me jedna slika inspiRisala za pravljenje rebusa. Rebus je naStao za minut (između 8.44 i 8.45). Dejanu sam poslao u 8.46, a već u 9.07 stigao je gotov proizvod uz Dejaovu sugestiju da rebus ubacim u termin u 10.00 radi smirivanja živaca. To i učinih. Smiren sam, i biću smiren dok neko ne napiše da AKOV nije 50 litara već OKO 50 LITARA.
Vidim da je zapremina akova bila različita u zavisnosti od vremena, prostora pa i sadržaja same posude. https://www.mojnovisad.com/muke-sa-akovima-becki-madzarski-al-kad-se-umesa-sremacki/
dobra ćera tatu jako voli (do braće, ratatuj, akov, Oli)
ОдговориИзбришиVojko Maksimčuk
Rješenje je tačno.
ОдговориИзбришиInteresantna priča vezana je uz ovaj rebus. Jutrošnji radni dan mi je počeo turbulentno, pa mi je pritisak skolio iznad normale. U svrhu smirivanja, bacih pogled na Nedjeljkov blog, a tamo me jedna slika inspiRisala za pravljenje rebusa. Rebus je naStao za minut (između 8.44 i 8.45). Dejanu sam poslao u 8.46, a već u 9.07 stigao je gotov proizvod uz Dejaovu sugestiju da rebus ubacim u termin u 10.00 radi smirivanja živaca. To i učinih. Smiren sam, i biću smiren dok neko ne napiše da AKOV nije 50 litara već OKO 50 LITARA.
ОдговориИзбришиMislim da sam objasnio "akov" na ovom blogu još poodavno, a postoji i u arhivu, pa, ako treba, da ponovim!
ИзбришиI ja sam očekivao gunđanja oko akova:)
ОдговориИзбришиVidim da je zapremina akova bila različita u zavisnosti od vremena, prostora pa i sadržaja same posude.
https://www.mojnovisad.com/muke-sa-akovima-becki-madzarski-al-kad-se-umesa-sremacki/