Pozdrav i sretan rođendan kolegi. Za Bihać me vežu lijepe prijeratne, a posebno poslijeratne (od 2010, kad sam prvi put od izbjeglištva 1995, dobio mogućnost, kao norveški državljanin, da posjetim HR, a samim tim i Žegar, moje rodno mjesto.) uspomene. Svakog ljeta sam u Bihaću 2-3 dana. I Ostrožac, Cazin, roštiljanje kod Ahmeta (koji se preselio na drugi svijet, prerano) i kraj Une (moj dobri čovjek Satko je također prerano otišao na drugi svijet), Sedra, Kapetanova kula, džamija Fethija, kafić u centru Bihaća, i mala trgovina/biblioteka 50 m dalje, Mali Lug, moji prijatelji, sve sam to upoznao i doživio, nešto sam, a uglavnom sa mojim prijateljima. Izuzetni ljudi, ovi moji! Hvala im!
Ovo je bilo malo emocionalno, familijarno. Nema tu puno enigmatike :-) Da dodam: Žegar ima rijeku Zrmanju i 2-3 rafting kluba. Ovdje su Bišćani glavni vodiči (ili kako se već zovu). Imaju iskustvo sa Une.
SREĆAN ROĐENDAN ŽELE HAJRUDINU ŠARIĆI!
ОдговориИзбришиVlagor
IZVINJENJE : SREĆAN ROĐENDAN FAHRUDINU!
ОдговориИзбришиVlagor
Srećan rođendan!
ОдговориИзбришиHvala Vam svima. Pozdrav iz suncanog Bihaca!
ОдговориИзбришиMome prijatelju Resadu poseban pozdrav, kad dodjes u Bihac, javi se!
Fahrudin Handukic
Pozdrav i sretan rođendan kolegi.
ОдговориИзбришиZa Bihać me vežu lijepe prijeratne, a posebno poslijeratne (od 2010, kad sam prvi put od izbjeglištva 1995, dobio mogućnost, kao norveški državljanin, da posjetim HR, a samim tim i Žegar, moje rodno mjesto.) uspomene. Svakog ljeta sam u Bihaću 2-3 dana. I Ostrožac, Cazin, roštiljanje kod Ahmeta (koji se preselio na drugi svijet, prerano) i kraj Une (moj dobri čovjek Satko je također prerano otišao na drugi svijet), Sedra, Kapetanova kula, džamija Fethija, kafić u centru Bihaća, i mala trgovina/biblioteka 50 m dalje, Mali Lug, moji prijatelji, sve sam to upoznao i doživio, nešto sam, a uglavnom sa mojim prijateljima. Izuzetni ljudi, ovi moji! Hvala im!
Ovo je bilo malo emocionalno, familijarno. Nema tu puno enigmatike :-)
ОдговориИзбришиDa dodam: Žegar ima rijeku Zrmanju i 2-3 rafting kluba. Ovdje su Bišćani glavni vodiči (ili kako se već zovu). Imaju iskustvo sa Une.
Zaboravio sam spomenuti kulu SOKOLAC. Popeo sam se sa mojim prijateljima skroz na vrh, odakle smo imali pogled na svo Bišće.
ОдговориИзбришиInače volim voziti.
ОдговориИзбриши7 puta Norveška - Žegar i nazad, NO - S - D - AU - SL - HR , oko 3800 km u jednom pravcu. Ili N - S - DK - D itd.
A ovaj put od Žegara do Bihaća znam napamet, oko 130 km, zavisi da li vozim starom magistralom ili preko Mazina.