понедељак, 22. јун 2026.

VARAŽDIN (15)

Stigli su rezultati takmičenja koje je organizovao SOZAH. Svi učesnici su dobili tabele. Za moj ukus tabele su prilično nepregledne i trebaće vremena da se rastumače. U takmičenju koje mene najviše interesuje (Ekipno sastavljanje) već na prvi pogled se vidi da nepšto nije u redu. Za EKK prvu ekipu su činili Babić, Dragutinović i Bovan, a uz to imali smo još dve ekipe + jedna od dva člana.
 

11 коментара:

  1. ...a ovo bodovanje ćemo nekako rastumačiti.

    ОдговориИзбриши
  2. Teško ćemo rastumačiti tabele. Ima li iko da može da mi objasni npr. ocjene za Dejana Minića. Dobio je za rebus jednu sedmici, jednu peticu i jedno ništa. Ne, nije dobio nulu ili ništicu, već nema nikave ocjene. Kako je to moguće i zašto?

    ОдговориИзбриши
  3. Objaviću sve tabele koje sam dobio, a još i one koje ću dobiti. Takođe bih rado objavio i sve pristigle sastave, kao i zadatke sa tamičenja u rješavanju.

    ОдговориИзбриши
    Одговори
    1. Ja nemam uvid ( ne znam tko ih sve ima?) u žiriranje i ocjenjivanje po pojedinom kolu...I zašto to nismo dobili ranije( kopirni radi i po noći!) , nego se sve ostavilo za nedjelju i nedjeljnu gužvu? ( Kažu da žiri nije znao za autore, ali u zraku je nešto što miriše na namještaljku...dobro da nije bilo Jovana Nedića, ako nije poslao radove, svakako bi dobio nagradu....).

      Избриши
  4. Ilija, ovako napisano, neko neupućen može zaključiti da Jovan ima učešća u namještanju.

    ОдговориИзбриши
  5. Ovako napisano ispada i da Ico ima učešća, a nije ni član žirija. Budite pažljiviji prema kolegama. Koliko vidim u toj tabličetini napisane su ocjene po svakom sucu, pa se može diskutirati o ukusima. To npr. nije bilo moguće na zadnjem Đurinom memorijalu. A ono o Jovanu, to si je Ilija nešto zamislio, tri-četiri puta pokušao sam mu uzaludno objasniti... Sad ima knjigu o prvih 40 SOZAH-a, pa neka provjeri.

    ОдговориИзбриши
  6. Taj rebus me ne interesuje, ionako sam ga skarabudžio reda radi, a nemam dalji komentar. Ranije sam već rekao šta mislim o žiriranju, pominju se lud i zbunjen, da podsetim.

    ОдговориИзбриши
  7. Pero, pričam o onom kad je Jovan upravo od Ice primio nagradu za osvojeno prvo mjesto u dopisnom natjecanju, a onda je Jovan rekao: Kakva nagrada, ja uopće nisam sudjelovao! Ispostavilo se da je nagradu trebao dobiti Nedjeljko Nedić....

    ОдговориИзбриши
  8. Pa dobio ju je Nedjeljko i to ti piše u knjizi. Usput, to natjecanje je na vrijeme otkazano, jer su zadaci bili čudni (npr. piramida od DONJI VIDOVEC!?). Trojica su ipak poslali nekakve radove, pa je Ico objavio i njihov poredak i po Jovanu poslao nagradu za Nedjeljka. Što su sastavili nitko nikad nije vidio.

    ОдговориИзбриши
  9. Usput, nemam tu knjigu pa stoga ispada da sam neinformiran, ali,bio sam tamo i sve čuo i vidio. A knjiga se lako napiše- po potrebama i željama...

    ОдговориИзбриши