Uuuu! Sigurno je sve OK za vaše govorno područje, ali meni je teško razumljivo i nekako "neknjiževno"! Zato i nisam to znao riješiti i odmah odbacio kao moguće rješenje! Gunj je prihvatljivo=grubi prekrivač od vune i ogrtač domaće izrade, veličine "tričetvrt", a isto tako i gunjac-kratki seljački kaput, ogrtača ali gunjđati NE, već, gunđati= tiho i nejasno izražavati nezadovoljstvo, prigovarati ispod glasa , mrmljati. Sukladno tome i gunđalo, gunđav, gunđalica, gunđavost!(Hrvatski enciklopedijski rječnik)
Do ove ideje sam došao sastavljajući neki drugi rebus, pa sam se konsultovao sa Slavkom pre nego što sam uopšte počeo da ga pripremam. I ja znam samo za GUNĐANJE, ali mi je Slavko potvrdio da postoji taj drugi oblik. Tako je urađen ovaj rebus, koji generalno nije loš.
Potvrđujem i to iz dva razloga: 1. Da kažem da je bilo baš tako i da knjige bilježe GUNJĐANJE. 2. Da se javim ovima koji se brinu šta je sa mnom vascijeli dan (nema me na blogu).
Ma, dakako , prihvaćam sve rečeno i slažem se, jer sam provjerio sve varijante! I dodao, bih, budući ću sigurno participirati( jbt, kako sam suvremen i načitan) u onom što Slavko apostrofira u prethodnom komentaru, da će biti vrlo malo ili uopće ne, lokalizama ili " ajde- dvojbenih izraza". Ovaj izraz"gunjđa" radi rebusa u redu, ali da li se izraz baš tako koristi i izgovara u svakodnevnom govoru, ne znam! Bilo bi dobro upitati za mišljenje i potkovanije....
Možda bi moglo biti STARI ROĐAK!?
ОдговориИзбриши(stariro đak)
Nije, Ilija. Postavka je 3,4,3.
ОдговориИзбришиGUNJĐA KULAK
ОдговориИзбришиGUNJĐA KULAK je tačno.
ОдговориИзбришиUuuu! Sigurno je sve OK za vaše govorno područje, ali meni je teško razumljivo i nekako "neknjiževno"!
ОдговориИзбришиZato i nisam to znao riješiti i odmah odbacio kao moguće rješenje!
Gunj je prihvatljivo=grubi prekrivač od vune i ogrtač domaće izrade, veličine "tričetvrt", a isto tako i gunjac-kratki seljački kaput, ogrtača ali gunjđati NE, već, gunđati= tiho i nejasno izražavati nezadovoljstvo, prigovarati ispod glasa , mrmljati. Sukladno tome i gunđalo, gunđav, gunđalica, gunđavost!(Hrvatski enciklopedijski rječnik)
Po Rečniku SANU GUNJĐATI je neknjiževni oblik glagola GUNĐATI.
ОдговориИзбришиDo ove ideje sam došao sastavljajući neki drugi rebus, pa sam se konsultovao sa Slavkom pre nego što sam uopšte počeo da ga pripremam. I ja znam samo za GUNĐANJE, ali mi je Slavko potvrdio da postoji taj drugi oblik. Tako je urađen ovaj rebus, koji generalno nije loš.
ОдговориИзбришиPotvrđujem i to iz dva razloga:
ОдговориИзбриши1. Da kažem da je bilo baš tako i da knjige bilježe GUNJĐANJE.
2. Da se javim ovima koji se brinu šta je sa mnom vascijeli dan (nema me na blogu).
Skrenuću pažnju i na rečenicu ispod rebusa :)))
ОдговориИзбришиMa, dakako , prihvaćam sve rečeno i slažem se, jer sam provjerio sve varijante! I dodao, bih, budući ću sigurno participirati( jbt, kako sam suvremen i načitan) u onom što Slavko apostrofira u prethodnom komentaru, da će biti vrlo malo ili uopće ne, lokalizama ili " ajde- dvojbenih izraza". Ovaj izraz"gunjđa" radi rebusa u redu, ali da li se izraz baš tako koristi i izgovara u svakodnevnom govoru, ne znam! Bilo bi dobro upitati za mišljenje i potkovanije....
ОдговориИзбриши