U narodu inače vlada mišljenje da se to što je ovde navedeno kao 6. posao snova lepo plaća. Npr. svojim ušima sam čuo jednu potresno folklornu personu sa TV - a, voditelja Ivana Ivanovića, kada je nekom zgodom u nekakvoj šali rekao: "mogu i ja da se bavim enigmatikom, da zaradim neke pare". Doduše, možda je mislio na enigmatiku za englesko govorno područje, jer se jedino u tim zemljama čovek još uvek može najesti leba od toga.
Kako god, ne znam koje su ovo novine, ali trebalo bi objasniti prevodiocu teksta da u Srbiji slobodni autor ukrštenih reči ne može da zaradi ni 70 000 dinara godišnje. Kod nas to vredi 300 dinara. :)
Da, sretao sam ljude koji nisu nikad ni rešili celu ukrštenicu, a kamoli sastavili, koji se raspituju koliko se to plaća, pa da (karikiram) "zasuču rukave" i naprave jedno 100-200 komada. Na tom pitanju se obično završavao svaki dalji razgovor.
Neko mi je pričao da je osamdesetih (možda i ranije) autor (običan saradnik, ne urednik) mesečno mogao da inkasira nekoliko hiljada maraka. Pretpostavljam da se to odnosi(lo) na viđenije i traženije saradnike, ali ne mogu baš da procenim koliko radova je neko trebalo da objavi da bi sakupio honorar veći od (tadašnje) prosečne plate. Htedoh reći sledeće: čak ni tada to nije bio posao snova po definiciji iz teksta, jer npr. hipotetički autor koji je zarađivao 2 000 evra mesečno godišnje nije mogao da dobaci ni do zarade lika iz Diznijevih crtaća. :)
Pogledati 11. red ispod slike!
ОдговориИзбришиKod nas je uobičajeno pitanje, "a šta imaš ti od tog" mada lepše zvuči u pesmi Čolinoj...
ОдговориИзбришиU narodu inače vlada mišljenje da se to što je ovde navedeno kao 6. posao snova lepo plaća. Npr. svojim ušima sam čuo jednu potresno folklornu personu sa TV - a, voditelja Ivana Ivanovića, kada je nekom zgodom u nekakvoj šali rekao: "mogu i ja da se bavim enigmatikom, da zaradim neke pare". Doduše, možda je mislio na enigmatiku za englesko govorno područje, jer se jedino u tim zemljama čovek još uvek može najesti leba od toga.
ОдговориИзбришиKako god, ne znam koje su ovo novine, ali trebalo bi objasniti prevodiocu teksta da u Srbiji slobodni autor ukrštenih reči ne može da zaradi ni 70 000 dinara godišnje. Kod nas to vredi 300 dinara. :)
Da, sretao sam ljude koji nisu nikad ni rešili celu ukrštenicu, a kamoli sastavili, koji se raspituju koliko se to plaća, pa da (karikiram) "zasuču rukave" i naprave jedno 100-200 komada.
ОдговориИзбришиNa tom pitanju se obično završavao svaki dalji razgovor.
Аутор је уклонио коментар.
ОдговориИзбришиNeko mi je pričao da je osamdesetih (možda i ranije) autor (običan saradnik, ne urednik) mesečno mogao da inkasira nekoliko hiljada maraka. Pretpostavljam da se to odnosi(lo) na viđenije i traženije saradnike, ali ne mogu baš da procenim koliko radova je neko trebalo da objavi da bi sakupio honorar veći od (tadašnje) prosečne plate.
ОдговориИзбришиHtedoh reći sledeće: čak ni tada to nije bio posao snova po definiciji iz teksta, jer npr. hipotetički autor koji je zarađivao 2 000 evra mesečno godišnje nije mogao da dobaci ni do zarade lika iz Diznijevih crtaća. :)