Baš me interesira koje je rešenje ovog rebusa. Da li je moguće da niko ne vidi rešenje, a ono je verovatno veoma prosto. Pokušao sam na hiljade načina i ništa nisam uspeo.
tik (pril. čest.) koristi se za pojačavanje prijedloga u zn. blizine ili kad se iz situacije p odrazumijeva njegovo zn.; sasvim (do), upravo (do), sasvim (uz) [stanuje tik do mene] (HJP)
Dakle, čestica tik ne može stajati sama već ide uz prilog. (tik do, tik uz ...)
U Rečniku MS stoji ovako: tik pril. (za pojačavanje predloga) sasvim, upravo, baš (do, uz, blizu). Međutim, u primjerima se navodi i jedan gdje je tik samostalan: Stajaše na potoku tik kaptolske pivare. Šen(oa)
O "tikovini" smo do sada više puta diskutovali i tu pomoći nema, ali meni više smeta to što je među, ili između ( slova S), postavljeno kao prijedlog U (u S). E, to je sloboda. Dvije rebusaške sloboda u rebusu od sedam slova je ipak "malo puno".
Eh, Luka, svaka ti čast. Toliko jednostavno, a toliko nas namučilo. A izgleda da sam bio na korak do rešenja, ali za reč od tri slova sam pokušao bezbroj kombinacija, samo se nisam setio "tik". Imao sam ono RUS, još da sam bio malo promućurniji. Kako i da je bila je dobra i napeta zabava.
Je su li to rebusaši na odmoru ili je ovo "tvrd orah" stoga evo pomoći:
ОдговориИзбришиpostavka: 1,1,1,3,1
Baš me interesira koje je rešenje ovog rebusa. Da li je moguće da niko ne vidi rešenje, a ono je verovatno veoma prosto. Pokušao sam na hiljade načina i ništa nisam uspeo.
ОдговориИзбришиAj Luka napiši rješenje!
ОдговориИзбришиPa da malo tupimo!
ОдговориИзбришиNema se šta tupiti! Rebus biser! Sve piše- samo treba vidjeti! I jest ljepota prirodnog!
ОдговориИзбришиDakako, nema veze s virusologijom i epidemijom.
ОдговориИзбришиEvo još jedne pomoći:
ОдговориИзбришиParne 'riječi' postavke su prijedlozi.
RUSTIKA ("r" u "s" tik "a")
ОдговориИзбришиtik (pril. čest.) koristi se za pojačavanje prijedloga u zn. blizine ili kad se iz situacije p odrazumijeva njegovo zn.; sasvim (do), upravo (do), sasvim (uz) [stanuje tik do mene] (HJP)
ОдговориИзбришиDakle, čestica tik ne može stajati sama već ide uz prilog. (tik do, tik uz ...)
Rješenje je točno, a "samostalan" tik možemo shvatiti kao rebusašku slobodu.
ОдговориИзбришиU Rečniku MS stoji ovako:
ОдговориИзбришиtik pril. (za pojačavanje predloga) sasvim, upravo, baš (do, uz, blizu).
Međutim, u primjerima se navodi i jedan gdje je tik samostalan: Stajaše na potoku tik kaptolske pivare. Šen(oa)
O "tikovini" smo do sada više puta diskutovali i tu pomoći nema, ali meni više smeta to što je među, ili između ( slova S), postavljeno kao prijedlog U (u S).
ОдговориИзбришиE, to je sloboda. Dvije rebusaške sloboda u rebusu od sedam slova je ipak "malo puno".
Veseli me što je rebus sa svojim manama doprinio tupljenju, ali i gramatičkim oštrenju. Vjerujem da će većini biti od koristi.
ОдговориИзбришиEh, Luka, svaka ti čast. Toliko jednostavno, a toliko nas namučilo. A izgleda da sam bio na korak do rešenja, ali za reč od tri slova sam pokušao bezbroj kombinacija, samo se nisam setio "tik". Imao sam ono RUS, još da sam bio malo promućurniji. Kako i da je bila je dobra i napeta zabava.
ОдговориИзбришиProvjerili smo "ljepotu prirodnog" u osječkoj - "Rustici".
ОдговориИзбришиPogledajte OVDJE.
ОдговориИзбриши