U prvom kolu 3. On line ELQ Lige, za koje je zadatke pripremio Petar Štambuk, učešće u rješavanju je uzelo 20 enigmata i logičara, te im se u ime vodstva Boživrana zahvaljujem.
Troje
natjecatelja je 100 % riješilo set
u zadanom vremenu, s tim da je pobjednik 1. kola Marko Obradović, jer je
imao kraće vrijeme rješavanja od Jovana i Stjepana. Četvrto mjesto
dijele Dragiša i Miro koji nisu riješili Uzduž crta, odnosno Tunel, a
slijedi Dijana koja je pogriješila Mine. Na začelju su enigmati
Nedjeljko, Slavko i Vlado, koji su svojim simboličnim učešćem podržali
ovo natjecanje, što je za svaku pohvalu.
Recimo i to da su Katarina, Damir i Stjepan
natjecanje u Orahovici održali uživo.
Usporedbe
radi Pobjednik splitskog natjecanja je junior Antonio Šimundža koji je
u svom vremenu (80 min) riješio sve zadatke (200 punata), a slijede
Luka Pavičić (161 p. - 60 min) i Siniša Hrga (160 p. - 70 min). U
zagrebačkom natjecanju uživo pobjednik je Mladen Meštrović (165 p. - 60
min), ispred Katarine Cvenić (156 p. - 70 min) i Ane Karmelić (155 p. -
70 min).
Ovog vikenda zainteresiranima će biti poslani Uputnik i Zadaci 2. kola 3. On line ELQ Lige, koje će trajati do 31. ožujka 2021. godine.
7 коментара:
Viđu sokola što ih sve poćera ispred sebe!
Luka, šteta što i online liga ne može da se održi sa kontrolisanim vremenom rešavanja i što je sve prepušteno "savesti rešavača". Ovako uvek moram da se pitam da li sam blesava što strogo poštujem dodeljeno vreme.
Ja sam utrošio tačno 22 minuta :)
Plasmanom sam vrlo zadovoljan.
Slažem se Svetlana, veći je gušt kad su uvjeti kontrolirani, poput naše desetogodišnje tradicije, ili kao što to rade u Zagrebu ili novije u Orahovici, samo treba imati kritičnu masu.
Za sada je ovo zamišljeno kao razbibriga za široke mase, što ne znači da se jednom neće provoditi i u kontroliranim uvjetima.
Statistički gledano on line rješavače kompletan set zadataka su riješli 3 natjecatelja (15 %), a postoci po grupama zadataka su: logika 25% (5), enigmatika 70% (14) i sudoku 85 % (17).
Slavko s pravom može biti zadovoljan svojim rezultatom, jer je riješio sebi blisko područje, a gdje bi ga na redosljednici 14 enigmata smjestilo njegovo vrijeme rješavanja (22 min) moglo bi se saznati tek u kontroliranim uvjetima.
Kada smo prije 10-ak godinau Splitu krenuli sa ELQ Ligom, pokušali smo napraviti test "za svakog ponešto", da bi se zadnjih par godina ustalio omjer 40:40:20 (enigmatika:ligika:sudoku). Također, kako bi bilo zanimljivije, odnosno da i sporiji rješavači dođu do izražaja, prilagodili smo vrijeme rješavanja prema koeficijentima jakosti rješavača (postotak rješenosti testa u odnosu na prosjek rješivosti).
60 min > 1,25
70 min 1,0-1,25
80 min 0,75-1,0
90 min < 0,75
Rezultat ovoga je da se u vrh redosljednice često "umiješa" netko iz drugog plana, poput Antonia Šimundže u 1. kolu ili Željka Franića u 2. kolu ovodgodišnje ELQ Lige.
Orijentacijsko vrijeme rješavanja za on line natjecatelje se definira prema rješenosti dotičnog testa splitskih rješavača, s određenim dodatkom radi motiviranja većeg broja rješavača.
Odgonetnuo bih i logiku ali sam jedva ugrabio ovih 20 tak minuta na pauzi za doručak. Ne bi bilo u redu da sam radio u etapama sa pauzama između. Od logike sam gledao samo sudoku i bilo je popunjeno 50%. Zaključih da bih do rješenja lako došao ali udarac u gong me prekinu.
Постави коментар