уторак, 23. јун 2026.

REBUSANJE (A944)

Ovaj rebus sam poslao u Varaždin.

16 коментара:

Slavko Bovan је рекао...

Zadati pojam bio je NOVAK (ali ne Đoković) već Kristijan Novak. Nole mi se bolje uklapa. Druga dva zadata pojma su prezimena atletičarke i gimnastičara.

Slavko Bovan је рекао...

Ocjene koje sam dobio: 6, 2, 6. Ove šestice su sasvim u redu, jer objektivno to je otprilike ta ocjena. Ova dvojka je (čini mi se) pretjerano niska.

Slavko Bovan је рекао...

Pozivam kolege koji žele, da pošalju svoje rebuse. Do sada su to učinili Dejan Minić i Pero Galogaža.

Slavko Bovan је рекао...

Ako vam zatreba, fraza, zavapite :)

Анониман је рекао...

Ivanova kvarna kola Knjinjani kude (iva, Novak, Varna, Kolak, ninja, Nik, Ude)

Vojko Maksimčuk

Анониман је рекао...

*Kninjani

Vojko Maksimčuk

Pero је рекао...

Kada se malo bolje pročita tablica, vidi se kako je jedan sudac (Đurić) odstupao s ocjenama. Zašto, nikada nećemo saznati. Bilo bi zanimljivo njegove ocjene izbrisati pa onda zbrojiti sve.

Slavko Bovan је рекао...

Rješenje je tačno.

Slavko Bovan је рекао...

Nemam vremena i živaca da analiziram tabelu. Tako je kako je. Ipak, ovaj rebus nikako ne može imati dva boda. Ipak su tu tri tematska pojma povezana u koliko-toliko smisleno rješenje. Možda je bolja varijanta 6, 2, 6 nego 6, 10, 6 jer ovaj rebus objektivno može imati ocjene od 5 do 7.

Aljoša Vuković је рекао...

Dobar je rebus. Da, dvica je premalo. Ja bih možda čak dao i 7.

IlijaO је рекао...

Poslao sam ti i ja svoj! Ne znam ( nemam uvida u tabelu) kako je procijenjen i ocijenjen!

Slavko Bovan је рекао...

Sutra ide Perin, a prekosutra Ilijin. Stigao i Dragišin rebus.

Slavko Bovan је рекао...

Ako sam dobro shvatio tabele s poretkom za svaku disciplinu pojedinačno biće objavljene na oficijelnom sajtu. Dakle, malo se strpite ako vam na mejl nisu stigle tabele - biće objavljene (nadam se pregledno) na VAZAK-ovom sajtu.

Dejan Minić је рекао...

Nisam pogledao tabele, niti ću,. Čuvam mentalno zdravlje, a interna poruka Aljoši - slušam odlične nove pesme Jakova Jozinovića:)

Aljoša Vuković је рекао...

😊😊

Luka је рекао...

Dvojka je valjda zbog "I" viška u naslovu 😄!