четвртак, 11. септембар 2025.

REBUSANJE (A645)

7, 7, 8
Aljoša Vuković

EDL 2025 - drugo mesto 58 bodova.

11 коментара:

IlijaO је рекао...

I ovaj je , pored pobjedničkog, dobio moju 10-ku!

Slavko Bovan је рекао...

Оцјене: 10, 10, 9, 8, 7, 7, 7.

Dragiša је рекао...

A ja ću da riješim:

NESTALI PREVODI RAMAJANE

Aljoša Vuković је рекао...

Hvala, Ilija. Tako je, Dragiša!

Dinko Prašelj је рекао...

Stvarno odličan rebus.

Aljoša Vuković је рекао...

Hvala, Dinko!

IlijaO је рекао...

Samo je druga Maja, ne ona zamišljena, pa je malo teže odgonetnuti!

Pero је рекао...

Ne znam, smijem li komentirati, jer me osobni zloduh prati i ovdje. Po meni je "samo" vrlo dobar ili dobar. Nedostaci: Nesta i nestali je viđeno mnogo puta, dvoslov Li, pre i pre istog značenja, nabrajaljka. Oprosti Aljoša, i meni si simpatičan, ali ja spadam u iskrene.

Dinko Prašelj је рекао...

Evo ja ću samo objasniti zašto je meni ovaj rebus odličan, inače koliko sam shvatio dogovor važi za Banetov blog.
Ovdje sam rijetki posjetilac, ovog puta zbog Dana ludaje i rebusa.
Jako lijepo rješenje i postava koja nije čista nabrajaljka jer ima ono "Li pre vodira, Maja ne", to je već zgodna kombinacija.
Kraće kombinacije riječi koje su već bile ranije viđene u rebusima, kao i dvoslovi ako ih nema jako puno mi ne smetaju.
Ima slučajeva da ljudi pošalju gotovo cijeli rebus identičan s nekim ranije i onda se visoko plasiraju,a ja da sad gledam na Nestu i "nestale", ne bi bilo ok.
Toliko da ne bi ispalo da sam "neiskren".
Zbog Aljoše.

Aljoša Vuković је рекао...

Pero, mislim da me čak i faćkaš. 😊

Aljoša Vuković је рекао...

Dinko, hvala ti!